День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом.

Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно просто вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

День вишиванки започаткували в 2006 році студенти з Чернівців. Дівчина Леся Воронюк звернула увагу на вишиванку, в якій один з її однокурсників часто ходив на пари. Народилася ідея вибрати один якийсь день і всім, у кого є бажання, надіти вишиванки. Їх незабаром підтримали колеги в інших вузах, а також школах, дитсадках та інших установах. У 2010-му свято відзначали, крім Чернівців, ще й в Запоріжжі, Львові, Рівному. Дуже скоро свято стало поширюватися далі в Україні, а пізніше і в інших країнах серед української діаспори.

Законодавцем моди на вишиванку в Європі став відомий український письменник і поет Іван Франко. Він часто носив вишиту сорочку з європейським костюмом, і таким чином започаткував своєрідну моду. А після того, як українська письменниця Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, в Європі почався справжній бум на вишиванки.

У 2014 році свято набуло ширшого розмаху – був створений громадський організаційний комітет для координації і організації святкових заходів. Рік по тому святкування було підтримано на державному рівні Міністерством інформаційної політики України. Зараз День вишиванки відзначають великі діаспори в таких країнах, як Канада, США, Італія, Німеччина, Франція, Румунія, Португалія.

Сьогодні, до вшанування вишиванок долучився й Білогірський район, одягнені в національне вбрання на площі біля адмінбудинку районної ради зібралися державні службовці, працівники установ разом з головою районної ради Володимиром Кирилюком та головою адміністрації Романом Муляром.