У рамках проекту “Я маю право”, який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники  відділу «Білогірське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги підготували консультацію про відповідальність, яку несуть особи за несплату аліментів.

    Відповідно до чинного законодавства України,якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:

   • відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;

   • майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується;

   • виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

   У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

   При виникненні заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки(пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення (частина 1 статті 196 Сімейного кодексу).

   За злісне ухилення від сплати аліментів (наявності заборгованості понад 3 місяці) боржника може бути притягнуто до кримінальної відповідальності. Для цього стягувачу необхідно звернутися до органів Національної поліції за місцем проживання або реєстрації боржника з повідомленням про вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу України.

   Злісне ухилення від сплати аліментів карається:

   громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин або арештом на строк до 3 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років.

   Якщо таке діяння вчинене особою, раніше судимою за такий злочин:

   громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин

   або арештом на строк від 3 до 6 місяців

   або обмеженням волі на строк від 2 до 3 років.

   Про злісний характер ухилення можуть свідчити його тривалість, систематичність, ігнорування винною особою неодноразових звернень потерпілого чи офіційних попереджень з боку державного виконавця. Розмір заборгованості вирішального значення не має.

   

           Для отримання детальної інформації та консультацій, звертайтеся до Білогірського бюро правової допомоги. смт. Білогір’я, вул. Шевченка,44. Тел. 2-04-68

 

             За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги